Spis treści

  1. Biżuteria dla kobiet – w czym tkwi jej tajemnica?
  2. Biżuteria srebrna damska – dlaczego ją wybieramy?
  3. Złota biżuteria damska – ze słońcem jej do twarzy
  4. Komplety biżuterii damskiej – spójność jest prosta
  5. Tania biżuteria damska – co to oznacza?
  6. Biżuteria damska na prezent – niezawodna opcja?
  7. Biżuteria ze stali chirurgicznej

Klasy nie definiują kosztowne atrybuty zewnętrzne w postaci ubrań, torebek czy błyskotek. To prawda, więc zacznijmy od tego, że klasa to sposób bycia, zachowania, postępowania wobec innych.

Jednak tak się składa, że kobiety z klasą szanują nie tylko innych, ale też i siebie, dbają o swoją kobiecość i troszczą się o swoje ciało. Nie ma to nic wspólnego z próbą zatrzymywania czasu czy podkreślania swojego stanu posiadania. Biżuteria damska podkreśla kobiecość zarówno w wersji eleganckiej, jak i swobodnej, codziennej.

Biżuteria dla kobiet – w czym tkwi jej tajemnica?

Biżuteria mówi, choć nie wszyscy o tym wiedzą. Sama ozdoba to za mało. Szczególnie historia biżuterii pokazuje, że miała sporo do powiedzenia zarówno o statusie społecznym, jak i o naszym zdrowiu, dobrobycie, szczęściu. Krótko mówiąc, miała moc czynienia, sprawiania i zabezpieczania. Dziś już w naszej kulturze o tym zapomnieliśmy, ale w Indiach nadal pielęgnuje się tradycje przyozdabiania panny młodej w 16 dekoracji, aby zapewnić jej małżeńskie szczęście. W Chinach natomiast o wiele większe znaczenie od złota i srebra ma jadeit, co przekłada się też na jego wyższą cenę. Wszystko dlatego, że nazywany Kamieniem Niebios w przekonaniu tamtejszej ludności ma magiczne moce polegające na ochronie przed pechem, chorobami czy złymi duchami. Już nowo narodzone dzieci otrzymują jadeitowe bransoletki, jako amulety ochronne.

Biżuteria srebrna damska – dlaczego ją wybieramy?

W kulturze arabskiej prawo zabrania mężczyznom noszenia złotej biżuterii, która zgodnie ze słowami proroka przynależna jest kobiecie. Może natomiast nosić srebro, które od wieków niesie ze sobą symbolikę odnosząca się do księżyca. Srebro łączone jest z takimi cechami jak czystość, rycerskość, szlachetność oraz skromność. Kiedy decydujemy się na srebrną biżuterię, wysyłamy sygnał nie tylko o skromności, ale też pragmatyczności i romantycznej naturze. Srebrna biżuteria ma to do siebie, że idealnie sprawdzi się na każdą okazję, bo sedno tkwi w odpowiednim jej doborze, tak, by podkreślała kobiece atuty. Srebro w połączeniu z szafirem czy turkusem wyjątkowo podkreśli błękitny kolor oczu. Platyna, srebro i białe złoto podkreśli jasną karnację, dodając jej blasku. Biżuteria srebrna doskonale prezentuje się w stylizacjach z bielą, czernią, szarym, niebieskim, czyli kolorami często wybieranymi przez kobiety stawiające na nutkę elegancji.

Złota biżuteria damska – ze słońcem jej do twarzy

Choć o złocie w drugiej kolejności to nie znaczy, że ze srebrem przegrywa. Mówi się, że złoto jest częściej wybierane przez kobiety odważne i luksusowe. Nie oznacza to jednak, że kobieta w złotej biżuterii nie ma klasy. Wręcz przeciwnie, biżuteria złota to klasyka, która w odpowiednich proporcjach może dopełnić elegancję i codzienne stylizacje. Niektórzy mówią, że złoto powinniśmy dobierać tak, by była to jedna ozdoba naraz. Wcale nie musi tak być, wystarczy przyjrzeć się subtelnym łańcuszkom, zawieszkom czy bransoletkom, które nie przytłaczają stylizacji, a raczej nadają jej lekkości. I przy okazji są ponadczasowe. Dlatego nie powinnyśmy obawiać się złota również tego w komplecie.

Komplety biżuterii damskiej – spójność jest prosta

Komplety biżuterii to bardzo ciekawy i jednocześnie prosty sposób na osiągnięcie pewności, że biżuteria jest dobrze dobrana. Niektóre z nas bardzo często borykają się z problemem, jak dobrać różne elementy biżuterii tak, by do siebie pasowały. Co więcej, takie komplety ułatwiają osiągnięcie spójności stylizacji. Chętnie sięgamy po taką opcję na prezent dla bliskiej osoby, choć tu mocno należy zwrócić uwagę, dla kogo prezent ma być. Dotyczy to zarówno kategorii wiekowej, jak i preferencji i upodobań danej osoby. Chodzi tu o rodzaj kruszcu, dobór kamieni szlachetnych czy ogólną subtelność lub odwagę emanującą z danej biżuterii. Pamiętajmy też, że piękna biżuteria to nie tylko ta kosztowna w salonach jubilerskich.

Tania biżuteria damska – co to oznacza?

To fakt, że w świecie biżuterii ta tania oznacza gorszą jakość. W przypadku srebra najlepszą, a zarazem najdroższą próbą jest 925, w przypadku złota to będzie próba 0,750. Oba kruszce o innej próbie już będą obniżały cenę biżuterii. Na cenę wpływa też wykorzystanie nieszlachetnych metali czy cyrkonii zamiast kamieni szlachetnych. Oczywiście wszystko to przekłada się na trwałość biżuterii. Ta z nieszlachetnych metali czy metali gorszej próby ma tendencję to szybszego czernienia, odkształcania się, zarysowań. Często taniej dobrą jakościowo biżuterię możemy znaleźć w sklepach online, które nie musząc utrzymywać drogich salonów, mogą pozwolić sobie na atrakcyjne promocje. Wydaje się, że im bardziej biżuteria ma być klasyczna, często noszona, pasująca do wszystkiego, tym lepiej zainwestować w dobrą jakość, która oczywiście kosztuje. Jeśli jednak chcemy kupić coś, co będzie nam służyć okazjonalnie np. przy wyjazdach na festiwale czy imprezy sylwestrowe, halloween, można wybrać coś tańszego. Pamiętajmy jednak, by zadbać o odpowiednie przechowywanie biżuterii i tym samym zachowanie jej atrakcyjności na dłużej.

Biżuteria damska na prezent – niezawodna opcja?

Niezawodna pod warunkiem uwzględnienia dla kogo jest. Tu nawiązując jeszcze raz do kompletów biżuterii, będą one dobrą opcją dla dziewczynek, nastolatek czy mam. Jeśli nie komplety, dobrym pomysłem będzie też biżuteria dedykowana z grawerem, lub nawiązującą do imienia czy znaku zodiaku. Możemy też zdecydować się na biżuterię — talizman, na szczęście, odwagę zdrowie. Może to być element koniczyny, podkowy, symbol Shou – na zdrowie i długowieczność. Można również zdecydować się na kamień szlachetny o konkretnych właściwościach i mocach. Będzie to zawsze prezent, który dla obdarowanej kobiety będzie oznaczał, że ktoś myślał właśnie o niej przy wyborze prezentu.

Biżuteria ze stali chirurgicznej

Biżuteria z wysokogatunkowej stali nierdzewnej daje podstawową gwarancję w postaci tego, że nie uczula. Należy jednak zwrócić uwagę, czy stal jest naprawdę dobra gatunkowo, a tym samym nie zawiera stopów niklu, ołowiu czy kadmu. Biżuteria ze stali chirurgicznej może być powlekana złotem metodą PVD, która sprawia, że jest ona odporna na ścieranie. Stal chirurgiczna w ostatnim czasie stała się bardzo popularna i wybierana przez kobiety. Biżuteria dla kobiety z klasą, jak widać, nie tylko złotem i srebrem przemawia.

Komentarze

Brak komentarzy w tym momencie.

Dodaj komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Loading...